Vredesduiven vouwen in de Grote Kerk

Locatie:
Grote Kerk, Monnickendam
Categorie:
cultuur
Datum en tijd(en):
Vrijdag 28 Augustus - 14:00 - 16:00
Toegangsprijs:
gratis

De Waterlandse Kunstkring nodigt iedereen in de regio uit om mee te werken aan een bijzondere vredesinstallatie in de Grote Kerk van Monnickendam. Voor de tweejaarlijkse tentoonstelling wil de kunstkring samen met bewoners, verenigingen en scholen ongeveer 2.500 origami gevouwen vredesduifjes maken.

Met de installatie wil de kunstkring een positief en verbindend gebaar maken in een tijd waarin oorlog, geweld en onrust wereldwijd veel mensen bezighouden. Het idee is geïnspireerd op het werk van kunstenaar Michael Pendry, die internationaal bekendstaat om zijn installaties van papieren vredesduiven.

Om zoveel mogelijk duifjes te verzamelen, organiseert de kunstkring zes vouwdagen in de Grote Kerk. In een ongedwongen sfeer kunnen deelnemers met een kop koffie of thee samen aan de slag. Er zijn kunstenaars aanwezig om uitleg te geven en te helpen bij het vouwen. Papier en vouwinstructies zijn beschikbaar. Wie wil, kan op een duifje ook een persoonlijke vredeswens schrijven.

Ook mensen die niet naar de vouwdagen kunnen komen, kunnen meedoen door thuis vredesduifjes te vouwen. Via een online vouwinstructie kunnen de duifjes worden gemaakt en vervolgens worden ingeleverd in de kerk, bij voorkeur in een zak of doos voorzien van het aantal duifjes.

Ook scholen zijn van harte welkom om aan het project mee te doen. Scholen in Monnickendam ontvangen hierover een brief. Daarnaast nodigt de WKK ook vereningingen, clubs en teams in de regio van harte uit om zich bij dit bijzondere vredesproject aan te sluiten.

Vouwinstructie en info over de expositie zijn te vinden op www.waterlandsekunstkring.nl.

De installatie is samen met het werk van leden van de Waterlandse Kunstkring van 19 september tot en met 4 oktober 2026 in de Grote Kerk te zien. De vrij toegankelijke opening is op zaterdag 19 september om 16 uur.

Data gezamenlijk vouwen:
26 augustus, 28 augustus, 3 september, 5 september, 9 september en 11 september
14 tot 16 uur in de Grote Kerk Monnickendam
Iedereen is welkom, aanmelden is niet nodig.

Mogen wij je gegevens gebruiken?
Sommige onderdelen van de site zijn alleen bruikbaar wanneer je cookies toestaat
Alle cookies toestaan