





















Het leven zit vol verhalen. Ga ze vertellen!
In januari kunnen liefhebbers van verhalen vertellen terecht in De Bolder in Monnickendam. Verhalenverteller en cursusleider Marten Horjus legt uit waarom.
Iedereen vertelt dagelijks verhalen: over de dokter, de vakantie of de kinderen. Maar verhalen vertellen vóór een publiek is iets anders. Dan creëer je een wereld met personages, sfeer, spanning en emotie. De luisteraar leeft mee, lacht, huivert of raakt ontroerd.
De cursus richt zich op het boven water halen van je eigen, spontane verhalen en het vormen daarvan tot een boeiend vertelverhaal. Dat gebeurt vooral door te doen: verhalen vertellen, luisteren, vergelijken en van elkaar leren. Theorie speelt een bescheiden rol, met optionele leestips.
Schrijven hoort erbij, niet als doel op zich, maar als hulpmiddel om je verhaal scherper te maken en feedback te krijgen. Die feedback is altijd opbouwend: eerst wat goed ging. Want zonder reactie geen groei — en zonder wrijving geen glans.
Aantal lessen: 4
Data: 27 januari, 10 februari, 24 februari, 10 maart
Tijd: 20.00 – 21.30 uur
Kosten: €7,50 per les
Prijs hele blok: €30 (in één keer te betalen)