Expositie Ron Root in het gemeentehuis van Waterland in Monnickendam.
Misschien ken je het wel van vroeger, knipkunst. Figuren, uitgeknipt uit papier, meestal in zwart op een witte ondergrond. Of andersom natuurlijk. Papierknipkunst lijkt de laatste decennia te herleven. Van het predikaat ‘huisvlijt’ wordt het een steeds beter gewaardeerd medium en wagen diverse musea zich aan het organiseren van een expositie, zoals onlangs nog te zien is geweest in het CODA museum in Apeldoorn.
Voor Ron Root is papierknippen niks nieuws. Schilderkunst en papierknipkunst kreeg hij thuis met de paplepel in gegoten. Zijn opa had een drogisterij in de Lange Leidsedwarsstraat maar langzamerhand werd dat een papierknip atelier waar vooral toeristen kwamen kopen. Een grote inspiratiebron voor Ron Root. Ondanks tegenwerpingen van zijn opa ging hij naar de Kunstacademie en volgde hij diverse andere cursussen om zich verder te ontwikkelen tot een veelzijdig beeldend kunstenaar.
Ron woont in Monnickendam. Het leven in het schilderachtige stadje en de omringende natuur inspireren hem tot zijn veelzijdige werk.
Donderdag 25 september om 14.30 uur is de opening van de expositie van Ron Root in het gemeentehuis van Waterland in Monnickendam. Iedereen is welkom.