





















De vrouwen van de Schola Cantorum uit Purmerend verzorgen Gregoriaanse Vespers van de tweede Adventszondag. Een mooi moment van bezinning in een hectische wereld. Iedereen is van harte welkom. Deelname is gratis, maar na afloop is er een collecte.
De vrouwenschola werd ruim twintig jaar geleden opgericht door Tjeerd van der Ploeg, oud-organist van de Protestantse Gemeente Purmerend en nu werkzaam aan de St. Christoforuskerk te Schagen. Leidraad bij de zang zijn handschriften van meer dan duizend jaar oud! Dit levert een zangwijze op, die extra uitdrukking geeft aan de tekst. De spirituele lading van het gregoriaans is ongeëvenaard!
De vespers maken deel uit van het eeuwenoude getijdengebed. Vaste onderdelen zijn het openingsgebed, de hymne, psalmen, antifonen, een lezing en de gebed